Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
100 postów 1777 komentarzy

Nocna zmiana

Muni - Do stu razy sztuka i koniec. http://xiezyc.blogspot.com tam jest więcej

Przygarniemy braci Rusinów...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Blessing in disguise" - a gdyby mogła wrócić Wielka Polska? Dedykuję ten tekst wszystkim miłośnikom A. Łukaszenki i V kolumnie w Polsce.

Jankesi mają takie wyrażenie: "blessing in disguise", oznaczające coś przykrego, co na dłuższą metę okazuje się dobrodziejstwem. Chyba jesteśmy beneficjentem tej sytuacji, chociaż nikt o tym nie mówi.

 

Wiele łez wylano nad tym co Stalin i Hitler zrobili z Polską, bo faktycznie, psychole zmasakrowali nam państwo i naród. Ale... coś się zdarzyło, co dzisiaj wskutek ich kryminalnych działań odróżnia nas pozytywnie na tle innych krajów Europy i pozwala nawet na snucie ciekawych planów, oczywiście obrzydłych dla Helmuta jak i Iwana. Ale, do rzeczy:

Jednym z celów "nowego porządku" pojałtańskiego było wyszlamowanie z Polski na stałe połowy jej terytorium na rzecz ZSRR. Przedtem, kolega Rosjan, pan Adolf Hitler "wyczyścił" z Żydów znaczne połacie Europy poprzez ich anihilację na przemysłowy sposób. Zmieniono nam też granice, poprzemieszczano ludność, powysiedlano Niemców, Łemków, Ukraińców, zaimportowano resztki Polaków ocalałe za Bugiem... wszystko pod pretekstem "etniczności", byle Polska była nie za duża.  W tym czasie zachodnia Europa, po odbudowie gospodarki, zaczęła importować ludność z różnych części globu "do prostych prac". U nas, komuna wyznawała teorię granic zamkniętych. No i potoczyło się....

Nagle okazało się, że mamy coś, czego nie ma nikt w Europie! Mamy najczystsze narodowo państwo! A to niesie za sobą pewne możliwości... Oto mapka z zaznaczonymi procentami ludności "natywnej", od razu powiem, że dane dotyczące krajów zachodnio-europejskich są w ordynarny sposób zaciemnione, oni już chyba mają tylko nadzieję, że "jakoś to będzie":

 

Ale co to oznacza, że Niemcy, Francja, czy Rosja mogą funkcjonować mając tylko ok 80% ludności etnicznej, a nam tego kiedyś zabroniono? My, jako Rzeczpospolita, mamy kilkaset lat doświadczenia w funkcjonowaniu wielonarodowego państwa, nie wiem, czemu nasze komuchy sprzedały nam wizję społeczeństwa jednonarodowego jednocześnie przekazując do wielonarodowych państewek i republik ZSRR nasze ziemie?

No, dobrze, ale co z tego?

Otóż całkiem dobre perspektywy. Gdyby w Europie "coś zaszło" i moglibyśmy odzyskać chociaż część naszych zagrabionych ziem, to nic by się nie stało z punktu widzenia etnicznego, nawet gdyby przyjąć całą ludność zamieszkującą te ziemie dzisiaj.

Biorąc pod uwagę ile ludzi zamieszkuje obwód lwowski, okolice Brześcia, Grodna, Wileńszczyznę wykonałem pewną symulację, która wykazuje, że nawet po powrocie części naszych ziem i zaakceptowaniu ludności, która tam dzisiaj żyje, czyli ZERO przesiedleń i problemów, mamy procent ludności rdzennej i tak lepszy od dzisiejszych Francuzów, czy Niemców! A w dodatku, nasze mniejszości to POBRATYMCY,  a nie Murzyni, czy Arabowie! Kto więc tu jest w lepszej sytuacji? Rosja, prędzej czy później się rozleci, będą zawirowania, jest realna szansa na inny kształt wschodniej Europy, ale czy u nas jest ktoś, kto myśli o scenariuszach na przyszłość? No, poza mną? :)

 

Poniżej dwa wykresy symulujące sytuację powiększenia Polski o ziemie znajdujące się obecnie pod obcym władaniem:

Co by się zdarzyło, gdyby do Polski powróciły Grodno, Lwów, Brześć i okolice z obecną ludnością? No, nic strasznego. Etnicznie nadal jesteśmy świetni. Ponad 90% Polaków! Tabela zawiera w części "9,7%" ludność już dzisiaj zaliczaną do mniejszości narodowych i żyjącą w Polsce, czyli 3% z oficjalnych 38,5 milionów.

 

A co by się stało, gdyby włączyć do Polski jeszcze obwód wileński, który liczy dzisiaj trochę ponad milion mieszkańców? Nadal będziemy mieć w naszym państwie ponad 88% Polaków! Więcej niż dziś Austriaków w Austrii, Niemców w Niemczech i Francuzów we Francji!

 

 

Ja nawet nie odejmuję ludności polskiej, która już mieszka na Wileńszczyźnie i wschodzie, a jest to kilkaset tysięcy i w rzeczywistości byłoby to ok. 90%. Więc... czekajmy na właściwy moment, a kiedy on przyjdzie powiedzmy "braciom Słowianom" i innej ludności akurat tam zamieszkującej: "Nie lękajcie się. Rzeczpospolita was obroni, da wam rozwój, wolność i dostatek". Bo na tym zawsze opierała się Rzeczpospolita.

To tylko spekulacja, ale nie takie numery widział już świat...


oryginalnie na: xiezyc.blogspot.com

 

 

KOMENTARZE

 • Odwazne
  To dobrze, ze ktos mysli w ten sposob o przyszlosci.

  Tylko co rozumiec przez zwrot, "cos zaszlo"? Wojna w Europie? I Panskim zdaniem Polska przetrwalaby taki konflikt? Ciezko sobie nawet wyobrazic skale i skutki takiej wojny.

  Upadek Rosji? Nie wstrzymywalbym oddechu w oczekiwaniu.

  Takze trudno bedzie przekonac "braci Slowian" oraz "inna ludnosc", ze Polska ich obroni (przypomna Smolensk, wskaza na stan armii), da rozwoj (nasze uczelnie sa w czwartej setce na swiecie, polskich firm rozwijajacych sie jest garstka - to takze pod kontrola), wolnosc i dostatek ( no tego mamy akurat tyle, ze exportowac mozna :)


  Ciekawa symulacja... kto wie, moze bedzie jak Pan napisal, swiat juz widzial nie takie numery.
 • BARDZO NIEBEZPIECZNY I NIEMĄDRY TEKST
  Autor wydaje się nie mieć świadomości, że mniejszości w Polsce owszem istnieją, z czego według informacji, które mam od Księdza Piwowarczyka - najliczniejsza jest mniejszość żydowska - około czterech milionów (11% obywateli), za nią jest mniejszość niemiecka (z zakamuflowaną mniejszością śląską to jest około półtora miliona ludzi - to jest 3% obywateli RP) i mniejszość białoruska (1% obywateli) oraz ukraińska (1% obywateli). Dawało by to procentową ilość Polaków w Polsce tylko 85%. Należy przyjąć, że wśród mniejszości nierównomiernie rozkładają się cztery postawy względem Polski; proPolonizm (życzliwość dla Polski), aPolonizm (obojetność wobec Polski, odseparowanie mentalne od spraw narodowych), dysPolonizm (dewiacje, odmienności, kalectwa mentalne, zaburzenia psychiczne) i antyPolonizm (otwarta, lub ukryta wrogość do polskości, agenturalna, lub nie).
  Dodatkowym problemem jest autentyczność polskości wśród większości polskiej. Wśród Polaków etnicznych też rozkładają się nierównomiernie cztery postawy; propolska, apolska, dyspolska i antypolska. Ze swojego doświadczenia wiem, że najpowszechniejsza wśród Polaków jest postawa apolska i dyspolska. Pro-polscy są mniej więcej ci z nas, którzy chodzą do kościoła co niedzielę. Postawę a-polską poznajemy po letniości religijnej (chodzenie do kościoła na Wielkanoc i przy okazji ślubów, pogrzebów, chrzcin). My, Polacy o postawie pro-polskiej w Polsce jesteśmy uciskaną mniejszością. Żyjemy w niewoli anty-Polaków, osadzonych na naszych ziemiach przez carat po Powstaniu Styczniowym (1864), umocnionych dzięki masońskiemu zamachowi stanu (1926), działaniom Hitlera (1939-1944) i Stalina (1939-1956). Autor tego nie wie? Dziwne, przecież tyle razy o tym pisałem i mówiłem.
  Autor mylnie używa w odniesieniu do Polski jednolitego określenia "my". Pisze, że "my" powinniśmy zająć jakieś ziemie za wschodnią obecną granicą. Przyjrzyjmy się temu uważnie, do czego nas zachęca. Żyjemy w państwie zarządzanym przez mniejszości, anty-Polaków i dys-Polaków. Włączenie do takiego państwa połaci ziemi zamieszkałej przez Białorusinów, Litwinów i Ukraińców powiększy patologię, zwiększy ilość wrogo nastawionych do Polski ludzi, zmniejszy w granicach państwa odsetek Polaków o postawie pro-polskiej.
  To nie "my" mielibyśmy zająć tereny na wschodzie. To "oni" bo rządzili. Antypolacy. Żeby nas jeszcze bardziej zniewolić.
 • @autor
  Ja nie twierdzę, że mamy w Polsce taką ilość niemców, ale to może pokazywać jak intensywnie pracuje 5 kolumna.


  http://3.bp.blogspot.com/--YPFPwflL-s/UQ5D2-ZhWGI/AAAAAAAAAlU/EHWth8kbT_I/s1600/poland_2007_election_results.jpg


  Proszę o rozpowszechnianie tekstów z tej strony...
  http://werwolfcompl.blogspot.com/
 • CYRYLICA + PRAWOSŁAWIE ...
  Problem w tym, że tam jest CYRYLICA i PRAWOSŁAWIE.

  Nie bardzo widzę możliwość i sens łączenia się ...

  Zamiast się cieszyć z największej jednolitości narodowej w Europie, to chcemy to zniszczyć ???
 • coś co i tak wiecie
  Czy tego chcecie co autor tu pisze, czy nie chcecie (zakładam, że w obecnym stanie umysłu tego nie chcecie), nie ma takiej fizycznej możliwości, nawet gdyby zainteresowani chcieli, a jak powiedziałem nie chcą.

  Nasz kraj znajduje się w stanie głęboko chorobowym. Z wysoką gorączką. To szczęście w nieszczęściu, bo znaczy, że organizm jeszcze walczy i zarazę próbuje zwalczyć, choć to wyniszczające. Przeżyje czy nie, to się zobaczy. Jeśli jakimś cudem nie macie tego syfu u siebie (a macie w obfitości), stosujcie zasadę kwarantanny, co i tak część z was bez mojej rady czyni.

  Nie może was też dziwić, że w malignie gorączki ustyma swemi, tak obywateli jak i w majestacie, czasem bredzi. Dobrze, że nie permanentnie jeszcze.

  ------------
  Muni, gdy w europie coś zajdzie to stracimy część ziem, nie odzyskując niczego. Aby coś odzyskać tam gdzie patrzysz, trzeba ich przekonać do suwerennej decyzji. To jest kosmos pracy i już samo określenie odzyskać jest w tym kontekście niefortunne.
  Aby nie stracić trzeba podjąć inne działania, gdzie indziej.

  ----------------------
  Eugeniusz Sendecki 14.01.2014 08:42:22
  "Autor tego nie wie? Dziwne, przecież tyle razy o tym pisałem i mówiłem."
  Uśmiałem się jak norka::)
 • @Ultima Thule 09:13:07
  Nie mam problemu, ani z prawosławiem, ani z cyrylicą. Czemóż to miało by mi przeszkadzać prawosławie, a nie przeszkadzać protestantyzm? Drogi są dwie, albo można przeklinać w czambuł wszystkich innowierców, prócz religii państwowej, albo uznać prawa wszystkich religii okrzepłych i nie destrukcyjnych dla państwa. Prawosławie do takich nie należy, a w dawnej RP stanowiło drugą, a czasem pierwszą religię, jeśli idzie o ilość wyznawców.
  Na ziemiach o których mowa, znają alfabet łaciński, oprócz cyrylicy, możesz się nie troskać. To nie są gamonie, co nie znaczy że ich wolą będzie się gwałtownie przesiadać i takiej potrzeby nie ma. Najwyżej Ty byś musiał zaznajomić się ze wspomnianą cyrylicą. Od formy zapisu w alfabetach dużo bardziej konfliktogenną kwestią jest sprawa języków, tradycji, kultury i ogólnego poszanowania dla utrwalonej odmienności.
 • @Eugeniusz Sendecki 08:42:22
  bardzo dobrze zatytułował pan swój komentarz. rzeczywiście jest głupi, bo naród polski czyli szlachta nigdy w czasie ekspansji nie stanowił więcej niż 10% etnicznie polskiej populacji. a reszta to właśnie byli a-, dys- i aty- polacy. dziś można szacować szlachtę na ok 1/3 populacji. a w pewnych przełomowych i dramatycznych sytuacjach u nas za polską opowiada się przytłaczająca większość. podobnie zresztą jest na zachodzie. chodzenia do kościoła nie można traktować dziś jako wyznacznik tak jak w wiekach poprzednich. kiedyś wyznanie decydowało o przynależności państwowej, czy narodowej. dziś już nie. każdy poważny naród ma plany ekspansji, które są realizowane przez stulecia. a pan ze swoją endecką dupiatością jest stworzony na niewolnika. niech się pan najlepiej okopie gdzieś na terenie kilku powiatów razem ze 100- procentowymi polakami i wtedy polska będzie prawdziwa, tylko że 100 razy mniejsza. to jest najlepszy artykuł, jaki przeczytałem na tym portalu od dawna. bo przeważnie tutaj się katuje czytelników albo jakimś siermiężnym panslawizmem, albo głupkowatą antyniemieckością, albo przygłupim antykatolicyzmem. a co się stanie jak rosja - więzienie narodów się rozpadnie? tacy jak pan będą bezbronni . w sam raz, żeby stać się poddanymi jakiegoś następnego okupanta i w spokoju okupacji, rozważać o czystości rasy
 • @all 10:13:12
  Chodzi mi o to, co również napisał gość hotelowy - świat widział nie takie numery. A czy jesteśmy w jakiś sposób otwarci na możliwości? Nie, bo myślimy w sposób Ultimy Thule - "po co nam coś nowego, lepiej się skoncentrujmy do wewnątrz, może jakoś przetrwamy", a to pierwszy krok do klęski.
  Ten artykuł zakłada, że na wschodzie nie będzie spokojnie, bo już wiadomo, że nie będzie. Kaukaz, potem Baszkiria, Tatarstan, potem Syberia... Rosja to schorowany organizm o posturze mięśniaka. Pan Sendecki jest zakochany w zgrzybiałym i chorym starcu:))). W Europie zachodniej terroryzm nie da rozsypie państw (jeszcze nie) bo mniejszości są ulokowane w gettach w różnych miejscach, a w Rosji islam ma swoje terytoria. Żółty lud, również. Jak zaczną się tym razem ruchy na wschodzie to może rozsypać tego molocha, a wtedy Ukraina może się też rozsypać, a Białoruś pozostać sama. Różnie może być, sama zachodnia Ukraina nam nie może zagrozić, bo czym? 3 milionami ludzi?
  Świat w 1913 roku nie uwierzyłby w mapę Europy z 1919 roku. Świat w 1937 roku nie uwierzyłby w mapę z 1942 roku. Nic nie jest na zawsze.
  A "statystyki" mówiące o 11 milionach Żydów w Polsce to włożyłbym w szufladę z Sci-Fi. Jest ich pewnie 30%, ale w mediach i adwokaturze, na szczęście nie każdy w Polsce pracuje w Agorze i jako mecenas. Jest tych mniejszości około 1,2 miliona, to są dane ze spisów i wyglądają realnie.
 • @Muni 10:30:17
  ROSJA TO PAŃSTWO SEZONOWE. rosja była niedostępna i nie zdobywalna kiedyś, ale dziś wszystko się zmieniło. świat się zmniejszył. rosja trzyma łapę na ogromnych bogactwach na syberii i w arktyce. nie są to tereny etnicznie rosyjskie. dziś rosja znalazła się między trzema silnymi mocarstwami, które tych surowców będą potrzebować. chiny , usa, europa. wystarczy porównać sobie pkb i ludność tych ''głodnych'' krajów do rosji. prawie 20 krotna przewaga. więc jest oczywiste , że rosja padnie. kwestią jest tylko kiedy chńczycy wymyślą technologię unieszkodliwiającą ruskie rakiety.
 • -------- ::)))) --koniecznie trzeba jeszcze UWZGLĘDNIĆ
  --Niemcy -DDR -w pasie od J.Góry po Szczecin -po niemieckiej stronie mówi się już po polsku -A !!! są to tereny historycznie należące do SŁOWIAN aż po Łabę !!! :)))
 • @ninanonimowa 10:57:47
  --że dodam !!! NIE ! do historycznych katolików ---- A DO SŁOWIAN !!!
 • @Muni 10:30:17 - GRANICE 1913 - 1918 - 1942 - 1945
  MYLISZ SIĘ !!!

  Wbrew pozorom te granice wiele się nie różniły ...

  Tylko trzeba umieć patrzeć nie na kreski na mapach, lecz na demografię, politykę i gospodarkę ...
 • @nobody44 10:25:08 - NIECH PAN NIE JUDZI PRZECIW SŁOWIANOM.
  Uprzejmie informuję Szanownego Pana, że obecnie nasze Państwo stało się domem niewoli, miejscem ucisku i wyzysku dla Polaków, szczególnie dla Polaków o postawie pro-polskiej. Wojsko, policja, ważniejsze gałęzie gospodarki i życia społecznego są zorganizowane w struktury szkodzące nam, deprecjonujące nas, zmuszające nas do ograniczenia dzietności, emigracji, wyzbycia się Wartości. Gdyby takie państwo, jakie obecnie przygniata nas między Bugiem a Odrą, jako zorganizowana struktura antypolska przyłączyło pod swoje panowanie jeszcze trochę terenów na wschodzie, z agresywną i rozeźloną antypolsko mniejszością ukraińską, białoruską i litewską - to owszem, jak najbardziej wykorzystało by owe mniejszości do jeszcze sprawniejszego wzięcia nas, prawdziwych Polaków za twarz.
  Pańskie bezczelne proponowanie mi, prawdziwemu Polakowi, żebym się okopał na "na terenie kilku powiatów" jest nie tylko bezczelne, ale i perfidne. Uprzejmie Pana informuję, że dzisiaj akcja antypolska jest prowadzona systemowo na terenie każdego powiatu. Wszędzie panuje ucisk i prześladowanie polskich rodzin, szczególnie ludzi starych, młodych małżeństw polskich i poczętych polskich dzieci, które się jeszcze nie urodziły. Wszczynanie rebelii, do której pan podjudza - jeszcze bardziej by nasze położenie pogorszyło.
  Pan mnie i podobnych do mnie uczciwych i mądrych ludzi bardzo obraża i poniża, pisząc, że "pan ze swoją endecką dupiatością jest stworzony na niewolnika". Nieprawda, drogi Panie. To właśnie my, narodowcy jesteśmy przyszłymi zwycięzcami, bo przygotujemy taką rebelię, która się okaże zwycięska. To właśnie głupie antysłowiańskie plany ekspansji, skierowanej przeciwko państwom posiadającym broń atomową i armię silniejszą od naszej - SĄ ANTYPOLSKIM ZAGROŻENIEM.
  Pański wpis, korespondujący z wpisem Pana "Muni", a nawet idący jeszcze dalej, okazujący chorobliwą anty-endeckość uważam za cenne odsłonięcie wrogiej postawy agenturalnej. Albo jest to agenturalny antypolonizm, albo durnowata postawa dys-polska, szkodliwa dla Polskiej Sprawy.
  Jakbyście Panowie "Muni" i "nobody44" dobrze życzyli Polsce i Polakom na Białorusi i Ukrainie - to byście rozwijali dobrosąsiedzkie stosunki z tymi państwami i narodami. Przyszłość Polaków tam mieszkających zależy od dobrobytu i pokoju w tych państwach. Publikując denerwujące teksty antybiałoruskie i antyukraińskie - pogarszacie sytuację tamtejszych Polaków.
  Inna nieco sprawa jest z Litwą, gdzie już idzie wredna antypolska robota, prawdopodobnie sterowana przez WASP-ów. Należy iść w kierunku uświadomienia Litwinom, że bardzo źle się bawią, a za krzywdy wobec Słowian przyjdzie im rachunek, gdy tylko pojawi się nowy "reset" w stosunkach amerykańsko-rosyjskich. A się pojawi na pewno. Niech się Litwini potem nie zdziwią, jak w ramach reperkusji stracą Kłajpedę i pas eksterytorialny na rzecz Białorusi i Rosji. Durni Litwini, w swoim zapamiętaniu antypolskim podnieśli dłoń na Pana Jezusa i bezczelnie sfałszowali Jego Obraz, namalowany wedłog objawienia Świętej Siostry Faustyny, bo są tam słowa po polsku "JEZU UFAM TOBIE". Zastąpili je słowami po litewsku. Za takie rzeczy przyjdzie im drogo zapłacić.
 • @nobody44 10:25:08
  Zapomniałeś jeszcze wymienić "debilny syjonizm" i "infantylny watykanizm".
  Wtedy będzie komplet.
 • @Eugeniusz Sendecki 12:41:09
  polska jest ''domem niewoli'' właśnie dzięki ''braciom słowiańskim''ze wschodu, którzy zainstalowali tu ''dla naszego dobra'' oczywiście , swoje łże-elity, które nas eksploatują, zwalczają, okradają i kolaborują z niemcami i żydami. bo celem naszyc ''braci słowiańskich nie jest dowartościowanie nas ani ochrona, tylko eksterminacja i wynarodowienie, zniszczenie naszej kultury i wcielenie resztek słowiańskich do swojego imperium, którego granice od kilkuset lat przesuwane są na zachód. oni nas mają w dupie. niszczą nas. ekspansja rosji jest matką przyczyn naszej destrukcji. proszę się zapoznać z klasykiem, który steruje ich agresją od strony ideologicznej. http://geopolityka.net/aleksander-dugin-czekam-na-iwana-groznego/ zna pan u niemców podobnie barbarzyński projekt dla polski?
 • @SpiritoLibero 13:15:56
  na razie zidentyfikowałem te trzy kierunki agresji, które są dostosowane do wulgarnej wersji myślenia pseudoendeckiego. dmowski na pewno przewraca się w grobie, bo myślał, że nasza kultura jest niższa od niemieckiej, a tu okazuje się, że kultura chazarsko ruska, spreparowana przez służby może zawrócić w głowie wielu polakom
 • @nobody44 13:36:28 - NIEPRAWDA. KOMUNIZM TO MASOŃSKIE DZIEŁO.
  Komunizm przyszedł z Zachodu. Marks i Engels to nie Rosjanie. Również Lenin pod względem duchowym nie był Rosjaninem, lecz anty-Rosjaninem. Podobnie było z caratem - od wieku XVIII-go dominowały w nim wpływy masońskie, antychrześcijańskie, antypolskie i antyrosyjskie w sposób ukryty.
  Co do Dugina, to nie widzę w nim chrześcijańskiego, rosyjskiego proroka. Dugin to jakiś satanista masoński, po rosyjsku się wypowiadający. Prezydent Putin dobrze zrobi jak go się pozbędzie.
  A w ogóle to idzie Pan w ślady AOFI-ego "Mind Service", który mi FAŁSZYWIE przypisywał podległość wobec Rosji. Niech Pan tego nie robi. Omawiamy temat agresji państwa polskiego na sąsiadów ze wschodu i przyłączenia części obecnych ziem białoruskich, ukraińskich i litewskich. Ja przed takim rozwiązaniem przestrzegam.
  A o Rosji przecież w tej dyskusji na razie nie rozmawialiśmy. Skąd Pan Rosję wziął u naszych wschodnich granic? Spojrzał Pan na mapę?
 • @Eugeniusz Sendecki 13:47:58
  "A w ogóle to idzie Pan w ślady AOFI-ego "Mind Service"..."

  Hmm... :D))
 • @nobody44 13:41:12
  " a tu okazuje się, że kultura chazarsko ruska, spreparowana przez służby może zawrócić w głowie wielu polakom"

  Zgadza się, dlatego walczymy. I z Chazarami i ruskimi propagandzistami.

  "Polakom" piszemy ZAWSZE z wielkiej litery.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:47:58
  rosja rozumiana jako ośrodek siły posługiwała się najpierw prawosławiem. aż zebrała wszystkie ludy prawosławne w ręku, z przyległościami. i doszła do ściany. ścianę tą zamierzała przekroczyć przy pomocy już innej religii - ideologii: bolszewizmu. i nie jest ważne czym się posługuje , jako ośrodek ekspandującej siły, czy prawosławiem, czy bolszewizmem, czy panslawizmem. w żadnej z tych ideologii nie ma miejsca dla polski. rosja była zmuszona zrobić krok w tył, ale powróciła do swojej ekspansji. a jeżeli pan uważa, że w rosji rządy należą do putina, to gratuluję panu trafnej oceny. dugin jest synem generała gru i jego teksty są obowiązkowo studiowane w szkołach wojskowych i dyplomatycznych. może pan być pewien, że nie leży w gestii putina zastępowanie ich jakimiś innymi. pan się zatrzymał w XIXw. dziś rosji słowiańskiej ze swoją elitą już dawno nie ma. to jest historia. nie chodzi mi o to kto rosją rządzi, i jakiego jest pochodzenia. samo zresztą słowo rosja nie jest słowiańskie. chodzi mi o ośrodek siły, którego racją jest niszczenie naszej siły. jeżeli poczuwa się pan do dziedzictwa dmowskiego, to powinien pan brać pod uwagę realia, w tym głowne to jest fakt, że jest nieprawdopodobne , żeby w rosji doszły do władzy jekieś słowiańskie, propolskie władze. jeżeli rosja posługuje się panslawizmem, to czysto instrumentalnie. i jako narodowiec powinien pan mieć daleką perspektywę w przyszłość. a w tej kwestii najważniejszy jest stosunek sił między konkurentami do syberyjskich i arktycznych surowców. rzetelne rozważenie tego stosunku i konsekwencji z niego wynikających rzuci dopiero światło na nasze potencjalne losy i możliwości. TO JEST DMOWSKI,a nie powielanie dawnowygasłych sentymentów.
 • @SpiritoLibero 14:02:40
  dobrze piszcie sobie. ale jeszcze trzeba tak myśleć
 • @nobody & Muni
  Napisałem i mi się skasowało, buu:(
  Napisałbym ponownie później, ale widzę że dyskusja zmierza nieuchronnie do poziomu dla mnie za wysokiego i pewnie wyczepię.

  Więc do rzeczy.

  Litwa, niezależny byt państwowy
  Białoruś, niezależny byt państwowy
  Ukraina, niezależny byt państwowy

  Królewiec, terytorium FR

  Wieszczą Panowie rozpad Rosji. Osobiście nie sądzę, aby Rosja się na taki scenariusz zgodziła i bez mrugnięcia ponownie zapłaci milionami istnień, aby do tego nie doszło. Ale może wyjść z tego, że będzie gwałtownie potrzebować gotówki. Więc wy tą gotówkę powinniście mieć. Dużo, dużo dużo. Aby odkupić Królewiec.
  Teraz dlaczego tak dużo.
  -Rosja zrobiła słaby dil na Alasce i z pewnością będzie chciała teraz sobie poprawić saldo i zażąda tak, jakby tam złoża złota były. Na wszelki wypadek, gdyby były.
  -Jeśli będzie znowu negocjował Pawlak, to zapłacicie jak za Hongkong.
  -Tym razem będzie licytacja. Chętnych jest więcej, a wy teraz nie macie nawet na vadium.

  I to się duuużo bardziej opłaci niż wysłanie tam straży marszałkowskiej, w celu obrony ludności polskiej, że sparafrazuje.
  No i będziecie mieli na to fakturę, że to nasze. Znaczy, znowu, nasze.

  Co do Litwy, Białorusi i Ukrainy

  "a wtedy Ukraina może się też rozsypać, a Białoruś pozostać sama. Różnie może być, sama zachodnia Ukraina nam nie może zagrozić, bo czym?"
  No dramat. Pan sobie zdaje sprawę, co pomyśli Ukrainiec jak to przeczyta? Niech pan się postawi na jego miejscu i podstawi sobie tam wszędzie Polska i pomyśli, że takie coś przeczytał na niemiecki szpiglu. Co Pan czuje?
  To chcecie wcisnąć ich w protektora ruskiego jeszcze bardziej, czy odwrotnie? Toż tu im jawnie grożą! Dzielą skórę na niedźwiedziu i to w nie swoich lasach!

  To jak to będzie, się tą straż marszałkowską na dwa samodzielne plutony rozbije, jeden pójdzie na północ, a drugi się przeleci od północnego wsch, do południowego wsch i tamtejsza ludność przyjmie to z nieskrywanym entuzjazmem?

  Nie tędy droga panowie. RP była federacyjna/unijna i to jest ta droga innej dobrej nie ma. Teraz inna to mrożonki z biedronki, ale nie chodzi mi tu tylko o samą niemoc, tylko o grzech pierworodny z takiego otwarcia.

  Jestem oczywiście całkowicie przeciw "Jedna rzesza - jeden naród". Tym bardziej, że to nie jest egzotyczny desant, tylko org ludność tego terenu. Przynajmniej część. Oni też, a nawet bardziej, ponieśli straty osobowe. Straszliwe straty i to trzeba wyrozumieć co tam się dzieje i etnicznie i w głowach co mają i co cały czas się im sączy umiejętnie.

  Przykład Litwy jest znamienny. Pod płaszczykiem obrony litewskości kopie się czołgowe rowy z Polakami i wszystkim to pasuje. Serio. Wszystkim.
  Zleceniodawcom, rządowi Litwy, chyba Litwinom, zleceniodawcom i rządowi polskiemu, a najlepsze jest to, że na trzy patenty Polacy nic z tym nie zrobią i temu nie zapobiegną. Gdyby taka Litwa chciała powalczyć o litewskość z ruskimi - oj - mogłoby zaboleć.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:47:58
  gdyby ktoś w rosji nam sprzyjał, to chociażby, nie hodowałby tak zapamiętale i konsekwentnie ukraińskiego antypolskiego bandytyzmu we wschodniej małopolsce. to jest dla nas zapora i straszak. to jest polityka przemyślana i konsekwentna, bez względu na to kto akurat rządzi w rosji
 • @nobody44 14:17:47
  " ale jeszcze trzeba tak myśleć"

  Masz jakieś zastrzeżenia do mojego "myślenia"?
 • @SpiritoLibero 14:26:46
  nie mam. zasadniczo. ale z mojego sposobu pisania nie wynika, że ja nie myślę o polsce z dużej litery. z największej litery
 • @nobody44 14:28:44
  Tego nie sugerowałem.
  Tylko jestem uczulony.
 • @nobody44 14:24:08 - A GDZIE I KIEDY JA NAPISAŁEM, ŻE KTOŚ NAM W ROSJI SPRZYJA?
  Halo, Ziemia ?!?
  Pan aby nie popada w jakąś iluzję? Dał się pan oszukać AOFI-emu "Mind Service", który oszczerczo oskarżał mnie, że zamierzam oddawać hołd Putinowi przy pomniku Dmowskiego? Proszę wskazać - gdzie i kiedy Sendecki publicznie twierdził, że ktoś w Rosji sprzyja komukolwiek bezinteresownie, szczególnie polskim interesom narodowym?
 • all
  być może czeka nas zły los. ale to rosja będzie głównym współarchitektem restauracji prus i judeopolonii na pozostałym terytorium. nie łudżmy się. nie uniżajmy się. nikt nam nie pomoże jeżeli nie pomożemy sobie sami. a pierwszą rzeczą jest odrzucić obcą obezwładniającą nas ideologię. musimy bronić naszej kultury i jej wyrazistości, stać przy kościele katolickim, i nie dać się bajerować bajkami o słowiańszczyżnie. z niemcami możemy stracić życie, i z rosją też. ale z rosją najpierw stracimy duszę
 • @Eugeniusz Sendecki 14:47:30
  Odnoszę nieodparte wrażenie, Panie Doktorze Sendecki, że kolega chce Pana sprowadzić do parteru, wmówić dziecko w brzuch, żeby łatwiej zdeptać i zmusić Pana do tłumaczenia się.
  I Pan taki doświadczony Narodowiec i w sumie duży chłopczyk daje się brać pod włos.
  Ale na szczęście nie jest Pan, Panie Doktorze Sendecki sam.
  Czujny SL czuwa :D))
 • @Eugeniusz Sendecki 14:47:30
  ja nie znam tych opinii tylko odnoszę podobne wrażenie. konsekwencją afirmacji swojej słowiańskości jest dążenie do jedności z największym ''krajem słowiańskim'' to jest taka logika. ja myślę, że ekspansja rosji jako ośrodka siły wymaga zniszczenia nas a póżniej niemiec. i wtedy dopiero rosja osiągnie status globalny. przez całą historię my staliśmy rosji na drodze, więc w najlepszym razie musimy się całkiem skacapić i stracić trwale swoją kulturę - stać się plemieniem słowiańskim, turańskim, bez związków z kulturą łacińską, kk itd
 • @SpiritoLibero 14:52:57
  ja pana dra nie chcę sprowadzić broń boże do parteru, tylko wręcz przeciwstawnie kolego sl
 • @nobody44 14:48:58
  Może być prorocze co piszesz, ale przez tak postawione kwestie, jak w tym wątku wyrażone wcześniej, nie oddalamy się od tego scenariusza ani o milimetr. Chyba, że się mylę i wskażesz mi jakiś jasny punt w tej retoryce, bo wymaganych dywizji, do według mnie fatalnego planu, przeca nie ma.

  Przecież wiesz, że ja Rosję darzę uczuciem gorącym, aczkolwiek nie miłością:)
  ale tu chodzi, nie o Rosjan, stąd moje uwagi.

  Pzdr
 • @Torin 15:07:17
  nasze dywizje stanowi przede wszystkim nasza kultura. brakuje nam dwóch rzeczy : 1. powinniśmy skończyć ze starymi kliszami, z podziałem na piłsudczyków i narodowców - to nas oślepia. trzeba patrzeć realnie i szukać tego co wspólne. 2. stopniowo odsuwać od władzy obcą oligarchię i stwarzać warunki do wytworzenia własnej elity. trzeba całkowicie porzucić jakiekolwiek -filie. rusofilie, germanofilie, itd. po to jest podstęp. nie liczyć na nikogo.
 • @Torin 15:07:17
  bo to jest podstęp - ma być. pozdr
 • @nobody44 15:16:46
  Zgoda. I jak to się uda to i te dywizje się znajdą i nigdzie nie trzeba będzie wodzić po mapie i szukać choć jednego sojusznika, co stanie za obecną prostytutą. Sami przyjdą... pogadać. W zasadzie czekają na to i jak na nas patrzą teraz, to kręcą głową z niedowierzaniem i niesmakiem..
 • @SpiritoLibero 14:52:57
  unia europejska jaka jast wszyscy wiemy. ale jp2 chciał, żebyśmy się znależli w strefie zachodniej po to, żeby się uchronić przed ekspansją rosji, a nie dlatego że był ''masonem'' papiestwo najlepiej widzi procesy globalne. ale z drugiej strony jp2 mówił, że europa powinna oddychać dwoma płucami, zachodnim i wschodnim. tylko,że w tym celu rosja musiałaby się zacząć okcydentalizować. bo w cywilizacji turańskiej wolny jest tylko car, a wszyscy są jego niewolnikami. i tu pomostem jesteśmy my. ale gdyby rosja nas wchłonęła to wtedy straciłaby już jakąkolwiek szansę na zmianę i dołączenie do grona krajów cywilizowanych. rosja musi pójść naszą drogą, jeżeli ma mieć jakąś przyszłość, a nie my rosyjską drogą.
 • @nobody44 15:30:17
  " rosja musi pójść naszą drogą, jeżeli ma mieć jakąś przyszłość, a nie my rosyjską drogą."

  Nigdy nie twierdziłem inaczej.
 • @SpiritoLibero 14:52:57
  i tu mamy podobieństwo dwóch cywilizacji: ruskiej i żydowskiej. obu niskich i gromadnych, obu szowinistyczno-plemiennych. żydzi odrzucili zbawcę, żeby zachować swoją ekspansję. analogicznie rosja odrzuca łacińską, polską cywilizację wolności i godności, żeby kontynuować swój barbarzyński ''drang nach westen'' , pogoń za iluzją wielkości mierzonej liczbą podbitych krajów. rosja nie może się w tej ekspansji zatrzymać, bo wtedy musiałaby zacząć myśleć, zastanowić się nad sobą i może spostrzec, że car jest nagi. może przestałaby się sobie podobać... izechciałaby się ogrzać w blasku najjaśniejszej rzeczypospolite?...
 • @SpiritoLibero 15:38:30
  nie możemy z rosją przegrać także dla jej dobra. ale jak będziemy majaczyć o jakiejś słowiańskośći, to rosja przestanie nas poważać i wszystko na nic
 • WSZYSCY USNĘLI
  ???
 • @nobody44 15:49:22
  Wiesz, że chyba faktycznie kimnę:)
  Te majaki o słowiańskości nie są nasze, to przecież ich patent:)
 • @nobody44 15:42:39
  ------------- przekonamy się za jakiś czas -jak zresztą zawsze OSTATNI !!!

  http://www.youtube.com/watch?v=xaYDKnBIbiI
 • @Torin 15:52:15
  ale jakiś rodzaj porozumienia słowiańskiego był możliwy w czasach dmowskiego i on na to stawiał. i to zostało. ale wszystko jest dziś inne. przede wszystkim nie ma w rosji potencjalnego adresata tych naszych słowiańskich zalotów
 • @ninanonimowa 15:59:43
  bardzo ładnie, tylko to właśnie jest usypiająca fikcja
 • @nobody44 16:04:10
  http://geopolityka.org/recenzje/2597-geopolityka-konfliktow-na-obszarze-poradzieckim
 • @Eugeniusz Sendecki 14:47:30
  w polityce nie powinno się całkowicie odrzucać żadnych opcji. załóżmy,że możliwe jest porozumienie z rosją. ale jego warunkiem jest królewiec i lwów. królewiec jest przyczółkiem afgresji.zawsze będzie zarzewiem kłopotów. albo z niemcami albo z ruskimi. a ziemia lwowska zawsze była nasza, lechicka. była zruszczona po czystce etnicznej którą nam zrobili w XI w. ale nie ruska. jak nam oddadzą to znaczy, że chcą pokoju. i można rozmawiać o wspólnocie słowiańskiej
 • @Eugeniusz Sendecki 14:47:30
  dopóki trzymają królewiec, znaczy, że przygotowują następne uderzenie
 • @SpiritoLibero 14:33:42
  >[...] z wielkiej litery.
  +
  >Tylko jestem uczulony.

  Jedni wolą pisać dużą literą, inni wielką literą – to kwestia wyłącznie upodobań, żadnych zakazów ani nakazów tu nie ma. Trzeba tylko pamiętać, aby nie pisać z dużej (wielkiej) litery, gdyż wyrażenia te mają złą opinię w wydawnictwach poprawnościowych, mimo że ich frekwencja w tekstach jest duża.>>>http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=443

  Pozdrawiam (bez przecinka!:)

  mci
 • @nobody44 15:42:39
  >jak będziemy majaczyć o jakiejś słowiańskośći, to rosja przestanie nas poważać

  Ciekawy gambit.

  Ruscy są mistrzami szachów.
  Ale nie mają fantazji do gry w trzy karty :)
 • @DelfInn 16:31:35
  chodzi o to, że jako słowiański lud nie będziemy atrakcyjni dla rosji i rosja się nie zmieni, tylko nas zeżre. my jesteśmy dla rosji poniekąd poletkiem doświadczalnym
 • @DelfInn 16:31:35
  cywilizacyjnym
 • @Torin 14:18:16
  Torin, ale i Skaderbeg... Czy my mamy się przejmować, czy to się będzie "podobało" Ukraińcom i Białorusinom? Będzie tak, że albo na wschód w ruinę i terror się zwrócą, albo na zachód. Ukraińcy mają duży dług, za który nie zapłacili ani złotówki - 50 000 wymordowanych na Wołyniu. Zabranie polskich miast z infrastrukturą. Zdradę narodową 17.09.39. I my się mamy przejmować, czy im się podoba? Ja się tym nie przejmuję. Można im dać jakąś formę autonomii, ale to wszystko. Albo się dostosują, albo mogą wsiąść w pociąg i wyjechać na wschód. Ja nie piszę o sytuacji czasu pokoju, bo to się nie stanie w ten sposób. A jak się zacznie duża zadyma, to nie ma miejsca dla małych w tym rejonie Europy.

  Za to pan Sendecki z wielką radością i entuzjazmem pozbył się całego wschodu i walczy o dobrobyt dla rodaków poprzez wspieranie reżimów obcych, hehe, dobry żart. Ja nawet nie wiem, czy Białoruś dorosla do bycia samodzielnym państwem... Co my mamy u nich wspierać? Oni mogą się od nas UCZYĆ, a nie wymądrzać i zabierać o "dbanie" o naszych ludzi.
 • @nobody44 16:17:09 - JAK TO ROSJANIE ZROBIĄ? WEZMĄ UKRAINIE I DADZĄ POLSCE?
  Wezmą kawałek ziemi mocarstwu uzbrojonemu w broń atomową i dadzą mniejszemu, słabszemu, rozbrojonemu państwu? Kawałek ziemi zasiedlonej w większości przez ludność nastawioną szowinistycznie i wrogo do tego beneficjenta? Panie, a Szanowny Pan był kiedyś w Hrebennem i Żółkwi? Spacerował Pan tam wieczorem, jak hukają napaleni mołojcy i chętne dziewuchy piszczą po ukraińsku? A widzicie. Same kłopoty przez to wasze nieudolne pisanie na elitarnym portalu na Polskę sprowadzacie!
 • @nobody44 16:40:35
  Ależ Polska nie jest słowiańską cywilizacją. Zapewniam :)
 • @Muni 16:40:55 - O, PAN SIĘ PRZYZNAŁ W KOŃCU DO NIEWIEDZY NA TEMAT. BARDZO DOBRZE!
  Nie powinien Pan pisać, że "pozbyłem się całego wschodu". Prawda historyczna jest taka, że wschodnie tereny polskie zostały nam zabrane przez wielkie mocarstwa pod koniec II Wojny Światowej. Zaszły tam nieodwracalne zmiany i niezrozumienie tego jest wielkim błędem. W tych szczerych słowach o współczesnej Białorusi, że "nawet Pan nie wie, czy dorosła do bycia samodzielnym państwem" porusza Pan problem powszechnej wśród Polaków niewiedzy. Otóż ja wiem i Panu powiem - TAK, BIAŁORUŚ DOROSŁA i jest samodzielnym państwem. Możemy się od niej uczyć jak się pozyskuje i utrzymuje nuklearną broń strategiczną dalekiego zasięgu. Jak my, narodowcy, prawdziwi Polacy dojdziemy do władzy (a kiedyś dojdziemy) - to właśnie pójdziemy w ślady Łukaszenki i zadbamy o polski stan posiadania.
  ==========
  (...) Za to pan Sendecki z wielką radością i entuzjazmem pozbył się całego wschodu i walczy o dobrobyt dla rodaków poprzez wspieranie reżimów obcych, hehe, dobry żart. Ja nawet nie wiem, czy Białoruś dorosla do bycia samodzielnym państwem... Co my mamy u nich wspierać? Oni mogą się od nas UCZYĆ, a nie wymądrzać i zabierać o "dbanie" o naszych ludzi.
  nadużycie link skomentuj Muni 14.01.2014 16:40:55
 • @Eugeniusz Sendecki 16:41:03
  po pierwsze ukraina nie ma broni atomowej. po drugie armii nie ma lepszej od nas. po trzecie pkb ukr jest 3 razy mniejszy niż nasz. po czwarte jeżeli rosja uzna naszą granicę na podolu i wołyniu to oni nic do tego nie mają. przy okazji rosja weżmie sobie ziemie z przewagą swojej ludności na wschodzie i my jej damy gwarancje, że ukr nie będzie w nato na przykład. nawet żyrinowski wspominał, że polska może mieć granicę na zbruczu.oale nie chodzi o zbrucz. niech nam oddadzą tyle % ziemii ile było % naszej ludności przed wojną, a mołojcy z dziewuchami won. w każdym razie królewiec mogłaby oddać prosto. swego czasu nawet mówił o tym jastrzembski - doradca jelcyna.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:50:51
  to jest błąd. białoruś nie ma broni nukl. jako białoruś. to jest serwitut na rzecz rosji, że na białoruskim terytorium ruscy mają broń nuklearną. dziękuję bardzo za taką politykę, żeby ruscy znów tu mieli stacjonować. niepotrzebna nam broń atomowa, bo to będzie najlepszy pretekst, żeby nas zniszczyć na amen
 • @Eugeniusz Sendecki 16:50:51
  poza tym nie wyobrażam sobie jak moglibyśmy użyć broni nuklearnej. to jest niezgodne z naszą cywilizacją. to jest broń masowej zagłady. nie rycerska, nie nasza. nie możemy jej użyć ani przeciw słowianom ani przeciw niemcom.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:50:51
  a że zaszły jakieś zmiany? zmiany ciągle zachodzą. jakoś nikt nie uświadamia sobie co śpiewa w hymnie narodowym: co nam obca moc wydarła szablą odbierzemy
 • @Eugeniusz Sendecki 16:50:51
  a jest możliwa jeszcze inna droga np. na tym filmie. http://www.youtube.com/watch?v=3a-PN4n0USs#t=996 a węgry -mały poważny kraj, któremu zabrano 2/3 terytorium robią to inaczej. http://wpolityce.pl/artykuly/69472-grzegorz-gorny-czy-pol-miliona-nowych-wyborcow-przesadzi-o-zwyciestwie-viktora-orbana
 • @Eugeniusz Sendecki 08:42:22
  Ma Pan rację...
 • @oleg 17:11:03
  to jest częściowa historia. prawdziwa będzie wtedy,jak będziemy mieli filmy jak ruscy mordowali polaków, jak ukraińcy mordowali polaków. dlaczego takich filmów nie mamy? na tym filmie zresztą widać jak niemiec chce ocalić dziecko, a morduje je opętaniec ideologiczny
 • ------------------------!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/14/zydo-rzady-iii-rp-litwy-i-nrf-wspolnie-zwalczaja-polskie-mniejszosci/
 • @nobody44 16:52:28
  "... jeżeli rosja uzna naszą granicę na podolu i wołyniu to oni nic do tego nie mają."

  Spytam się krótko i wprost - Człowieku, szaleju się nażarłeś ?

  Z takim wywodami to szerokim łukiem od Polaków. A na pewno od Narodowców.
 • @Eugeniusz Sendecki 12:41:09
  Panie Eugeniuszu w pełni się z Panem zgadzam. Szczególnie w tym, że jeżeli chcemy pomóc Polakom na Wschodzie, to powinniśmy pielęgnowac dobre stosunki z tymi krajami.
  Myślę że My Polacy, powinniśmy swą moc brac ze świadomości bycia poddanymi Matki Boskiej Królowej Polski, co Sama obwieściła w 1610 roku
  http://forumdlazycia.wordpress.com/2013/05/07/8-maja-1610-r-nmp-osobiscie-oglosila-sie-krolowa-polski-w-krakowie-w-katedrze-przy-relikwiach-sw-stanislaw-bpa-glownego-patrona-naszej-ojczyzny/
  i nieśc to Polakom którzy jeszcze o tym nie wiedzą w Kraju i za granicą i nie tylko Polakom. Bo to że to Polska została wybrana na Królestwo Matki Boskiej, nie może byc dla nas Polaków powodem pychy a tylko i wyłącznie obowiązkiem posłannictwa i pełnienia Misji.
  Autor:
  Nie ma więc wątpliwości że tylko i wyłącznie Tutaj - a nie w jakichś gierkach i strategiach - powinniśmy szukac swojej Mocy, naszego Polaków posłannictwa i odbudowy swojego Kraju - Królestwa Matki Boskiej Królowej Polski
 • @ninanonimowa 17:26:35
  http://www.youtube.com/watch?v=pUBb_QML4DI#t=277
 • @SpiritoLibero 17:27:03
  nie rozumię cię. przecież to rosja narysowała granice!!! zapałkami. stara rzymska zasada głosi kto ustanowił ten może znieść. co w tym dziwnego? no chyba tak się nazywają te ziemie? wołyń i podole? nie mylę się? żeby być narodowcem trzeba mieć w sobie mechanizm autocenzury?
 • @Jan Paweł 17:38:47
  Oczywiście chodziło mi o odbudowę... swojego Państwa.
  Zresztą, myślę że Matka Boska z całą pewnością widzi to, co obecnie dzieje się z Jej Królestwem. Widzi sprzedajnych Hierarchów Kościoła Jej Syna, widzi ten atak Szatana i różnej maści jego funkcjonariuszy na Polskę. Ale też z całą pewnością widzi ludzi oddanych Jej Królestwu i nie zostawi ich samych.
 • @SpiritoLibero 17:27:03
  chcesz mi powiedzieć, że słowo narodowiec oznacza strażnika interesów ukraińskich?
 • @SpiritoLibero 17:27:03
  chcesz powiedzieć, że dmowski się mylił z tymi swoimi granicami? fajnych ma wyznawców. z całego dmowskiego została tylko miłość do rosji?
 • @SpiritoLibero 17:27:03
  przecież specjalnie w ten sposób mówiłem o tym, żeby zasugerować, że rosja mogłaby przy okazji naszych rewindykacji rozwiązać korzystnie dla siebie problem ukrainy. bo są różne możliwe warianty
 • @ninanonimowa 17:40:33
  oszczędż mi tych paranoicznych teorii
 • @nobody44 17:59:15
  "z całego dmowskiego została tylko miłość do rosji?"

  Bzdurność takiej tezy (o miłości Dmowskiego do Rosji) wyklucza jakąkolwiek dyskusję w tym momencie.
 • @SpiritoLibero 18:23:15
  no to niech będzie respekt. tylko nie czepiaj się słówe, zwłaszcza że są użyte ironicznie. objaśnij mnie czemżem zasmucił, albo w czem zawinił? czy tu są jakieś tematy tabu? nie wolno wymówić słowa ''granica'', albo nazwy terytorium, czy co?
 • ?
  Proszę pana, Rusini to Polacy, czyżby pan o tym nie wiedział? Czy w takim razie Rusinów Polaków możemy przygarnąć, czy po prostu powinniśmy ich sprowadzić w granice obecnej Rzeczypospolitej, która jest ich prawdziwą Ojczyzną?
 • @oleg 18:32:26
  dobrze, popełniano na rosji zbrodnie, ale enklawa królewca sytuacji militarnej rosji nie zmienia wcale. myśląc w ten sposób powinniśmy uznać, że dla bezpieczeństwa rosji lepszym wyjściem byłaby okupacja polski. ale jeszcze lepszym wyjściem dla bezpieczeństwa rosji byłaby okupacja niemiec. ale to jeszczenic w porównaniu do okupacji europy. tak więc pełne bezpieczeństwo rosja mogłaby osiągnąć okupując cały świat. i obawiam się, że w rosji mogą tak myśleć. ''prusy wschodnie'' w takiej czy innej postaci są geopolitycznym zaczepieniemwymuszającym niekorzystne działania albo ze strony niemiec, albo ze strony rosji w kierunku polski i krajów bałtyckich. i nie będzie można mówić o pokojowym rozwoju wypadków dopuki ta enklawa nie zostanie podzielona między polskę i litwę
 • @Paweł Tonderski 18:41:16
  nie musimy rusinów ani anektować ani przygarniać. mogą mieć własne państwo, dlaczego nie? tylko nie na naszym etnicznym terytorium w postaci ziemi lwowskiej. rusini nie mogą być wynagradzani za ludobójstwo. my tam pozostawiliśmy własność na przykład, którą nam zrabowano, a przecież nie byliśmy agresorem. rusini to rusini a polacy to polacy.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:50:51
  Panie Sendecki, są pewne zasady prawa, więc i międzynarodowego, które mówią, że NIKT NIE MOŻE PRZEKAZAĆ KOMUŚ PRAW, KTÓRYCH NIE MA. Ani Anglia, ani USA, a tym bardziej ZSRR z którym mieliśmy wiążące układy o granicach nie mogły nam niczego zabrać i nikomu przekazać, to znaczy mogli, ale BEZprawnie. Dla myślących ludzi rozparcelowanie Polski po 1945 roku to tylko granda. Oczywiście, że jest jak jest, ale twierdzenie, że są tam "nieodwracalne" zmiany jest bez sensu, bo artykuł mówi, że my tam nie musimy niczego zmieniać!!! Zrobimy Polskę atrakcyjnym krajem, ci ludzie sami będą do nas lgnąć, jak w 16/17 wieku. Niech sobie robią co chcą, ale pod egidą białego orła. Z czasem to się zmieni i scali, to robota na kilkadziesiąt lat, a nie na rok. Nie ma pośpiechu.
  A co do nukleariów AŁ.... panie Sendecki, czyś pan się szaleju najadł? A któżby kołchoźnikowi dal w łapy broń jądrową?! WIdział pan te bombki?
 • @oleg 18:32:26
  znam ten film. problem królewca jest o tyle ważny, że dla litwy to jest spory kawałek ziemii. 15000 km2. cała litwa ma w tej chwili 65000 km2. a sam okręg wilna kilka tysięcy. gdybyśmy dysponowali okręgiem królewieckim, łatwo moglibyśmy się porozumieć z litwą w sprawie wilna. oddając litwie królewiec moglibyśmy uzyskać coś w wilnie, albo i samo miasto... olaliście już wilno?
 • @Muni 19:10:53
  bardzo dobrze kolego. nie oddamy polski! możemy się z nimi ułożyć, ale z dobrej woli nie przez gwałt.
 • "Mniejszości": żydowska, "zachodnio ukraińska" i nowoetnicznie litewska" unarodowione zostaly antypolsko
  i dalej sa na drodze europasożytniczego unarodowienia także antypolskiego tak jak obnecny narod polski a elitami poprawnbie sjonistycznie kabotyńskimi. Inicjatorami unarodowienia nowohebrajskiego, nowolitewskiego i zachodnio ukraińskiego były grupy kleru (rabini, popowie i ksieża z litewskojęzycznego seminarium dającego pioerwszeństwo do stanowisk proboszczów na Litwie), które sakralizowaly nienawiść do Polakow ale obecnie maja inne możliwości i funkcje działania
 • @telewidzacy 19:24:58
  nasze wschodnie sprawy nie są nierozwiązywalne. gdyby rosja chciała urególować wszystko sprawiedliwie łatwo by to przyszło. są warunki do trwałego pokoju i pojednania w środkowej europie, ale rosja tego nie chce. ona zawsze zmienia granice, dając różnym narodom nawzajem cudze terytoria, ażeby zawsze istniała między nimi nienawiść, a ona żeby mogła nad nimi panować. to jest kamień węgielny polityki rosji.
 • @Skanderbeg 19:33:09
  wojtasa nie wolno dyskredytować. było napomnienie moderatorskie, żeby nie nadużywać wolności. i słusznie
 • @Skanderbeg 19:33:09
  :-)))
 • @nobody44 18:30:16
  Słowa (pisane) w dyskusji na forum internetowym mają podstawowe znaczenie. Tematów tabu nie ma, ja nie zauważyłem.
  jaki był stosunek Dmowskiego do Rosji to każdy kumaty wie. A jak nie wie to do lektur a nie do klawiatury.
 • @SpiritoLibero 19:51:16
  no ale dlaczego ''nażarłem się szaleju'' i powinienem ''polaków ochodzić szerokim łukiem''? nie jestem aż tak kumaty żeby czytać w twoich myślach. a to było przed słowami o miłości do rosji, chociaż podobno powinniśmy kochać wszystkich. ale miłość miłością a polityka polityką. nażarłem się szaleju mówiąc, że rosja może uznać nasze granice. w czym jest ten szalej?
 • @SpiritoLibero 19:51:16
  zachodzę w um z podgornym kolą, ale nie mogę ''skumać''. może chodzi o czarnobył? bo czarnobyl to piołun, czyli szalej, no ale po czarnobyl przecież nie sięgam
 • @nobody44 18:52:25
  Ja swoje a pan swoje. Panie i panie Muni, Litwini to nie są Rusini, nie ma takiej potrzeby, aby ich w ogóle przygarniać, natomiast większość Rusinów to zrusyfikowani Polacy lub rodowici Polacy, którzy nie dali się zrusyfikować.

  Moim zdaniem pisząc na temat Rusinów każdy Polak powinien to wiedzieć, zwłaszcza ci którzy zajmują się polityką i popierają politycznie PiS.

  Pan chyba do takich należy, ponieważ pan Muni to znany zwolennik PiS-u?
 • @SpiritoLibero 19:51:16
  no bo poczułem się trochę jak hermaszewski po powrocie z kosnosu. kiedy już powrócił na ziemię w całym prl-u było pełno plakatów przedstawiających hermaszewskiego z kosmonautami radzieckimi. i na tych plakatach hermaszewski miał takie obrzmiałe, czerwone dłonie. i ludzie się zastanawiali, czemu te ręce takie opuchnięte. no i podobno dłatego, że czego się dotknął, to dostawał po łapach i słyszał: ''nie nada''. więc tak kombinuję , że czegoś się ''dotkłem'', co ''nie nada''
 • @Paweł Tonderski 20:20:44
  panie pawle, z faktu, że pan muni jest zwolennikiem pis-u nie wynika, że ja też. myślę, że za daleko pan idzie z tym utożsamianiem polaków i rusinów, zwłaszcza, że sąsiedzi lubią się bardziej odróżniać. niewiele przy takim stanowisku brakuje do zauważenia, że właściwie wszyscy ludzie są braćmi. nawet gdyby pan miał rację, to wyobrażmy sobie taką sytuację: ja mam rodzonego brata. i ten brat ma żonę oraz dzieci. czy ja mógłbym, korzystając przecież z najbliższego pokrewieństwa, uznać, że żona mojego brata jest właściwie tak jakby moja, albo, że mogę decydować o losie jego dzieci, albo rozporządzać jego domem? chyba nie? więc nie przesadzajmy z tym familiaryzowaniem się z rusinami, zresztą oni by też tego chyba nie chcieli. może nawet bardziej?
 • @Paweł Tonderski 20:20:44
  za polskie wilno i lwów polało się dużo polskiej krwi. jest takie hasło narodowców: ''nasze kresy - nasza krew'' my nie możemy tak sobie machnąć ręką na tą krew, na tyle ofiar, na nasze dziedzictwo . musimy być wierni. czy to wszystko było na darmo? to może teraz też nie ma sensu bronić ojczyzny, bo następne pokolenia machną na to ręką? może rozpuśćmy wojsko do domu i powiedzmy, że obrona nie ma sensu? że ofiary są nadaremne a ci którzy walczą to frajerzy.
 • ------tekst artykułu -napisano z myślą o status quo dzisiejszej Polski
  --- i ewentualnej -ewentualności na przyszłość -co by było gdyby ---
  -ot ! optymistyczna POKOJOWA !!!!! wersja -jak to u Słowian :))

  ----------------------------ALE !!!!!

  Dyskusja za sprawą nowego komentatora -- nobody44 --przybrała wg mnie DOŚĆ NIEOCZEKIWANY kierunek ,wyglądający mi !! na tzw. BADANIE GRUNTU -kierunek ów został ZASUGEROWANY słowami gwiazdy yutube MAX KOLONKO / wychowanemu na piersi MICHNIKÓW/
  ------------------czyżby zasiewane jest !! ziarno REWINDYKACJI GRANIC Polski ?

  -o czym to może świadczyć ?? że !! Niemcy tzn.UNIA uznały już ,że CZAS ! powrotu do granic z przed 1945r ??? / SZREDER !! przyniósł na tacy !! jak obiecał /

  ------------proponowany przez żyda MAX KOLONKO -majstersztyk ! z PODWÓJNYM OBYWATELSTWEM ! został już przećwiczony na Słowianach w Jugosławii !! pózniej w Polsce ,Ślązacy i podwójne obywatelstwo !. Rosja jako 2 po rozpadzie Jugosławii, wykorzystała ten casus w Gruzji !.

  ----------nowy komentator na Ne -nobody44--SUGERUJE /ZASIEWA w nas Polakach scenariusz ,który został już nam napisany ?????

  ------1 - leżeć on będzie w interesie tylko Niemiec ?
  ------2- PAKT Ribbentrop-Mołotow zostanie uwieńczony ??
  ------3-a może rodząca się SŁOWIAŃSKA ŚWIADOMOŚĆ już niepokoi ?
  ------4-JUDEOPOLONIA jest faktem ?
  ------5- polską KRWIĄ ?? rozwiąże się problem starych granic?
  ------6-czy GRANICE Rosji są jeszcze tylko przeszkodą ? ------7-- KTO ?? z KIM ?? będzie chciał ? uścisnąć sobie -RĘCE ??? nad naszymi słowiańskimi -unurzanymi we krwi głowami ?

  ---SZANOWNI Państwo !! jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?? może jednak mi się coś wydaje ?

  ---prześledzcie proszę ! wpisy z kilku dni -NOWEGO inteligentnego !!!! komentatora NE ---nobody44
 • @ninanonimowa 20:58:29
  najpierw dziękuję za komplement inteligentnego komentatora. nikt mnie niestety nie inspiruje. nie badam gruntu. ''ziarno rewindykacji granic'' powinno w nas być od wojny. niemieckie granice nie mogą się zmienić. bo to otworzyłoby puszkę pandory. niemcy podpisały bezwarunkową kapitalizację i zwycięskie mocarstwa ustaliły im sprawiedliwą granicę. to jest granica prawna i sprawiedliwa. natomiast nie można tego powiedzieć o naszej granicy wschodniej. została ona ustalona bezprawnie przez agresję. co z tym zrobimy to zależy od nas. ja nie mówię, że powinna powrócić wschodnia granica z 1938r. zaszły poważne zmiany i jeżeli rusini chcą mieć oddzielne państwa to trzeba to wziąć pod uwagę, ale o tym nie powinien decydować agresor. my powinniśmy ustalić wszystko z rusinami i litwinami. nie czuję się kompetentny do dawania jakichś konkretnych rozwiązań, jednak jestem pewny, że ''zapominanie'' o naszych kresach i uległość wobec roawiązań stalinowskich jest i niemoralne i nie mieści się w polityce polskiej, tak jak ją rozumię. pokazałem program kolonki jako jedną z możliwych propozycji. węgry myślą o swoich terytoriach utraconychponad 90 lat temu. nie obchodzą mnie żadne niemcy, ani pakty. piszę o tym, co uważam za jedynie przyzwoite wobec naszego dziedzictwa kresów.
 • @ninanonimowa 20:58:29
  wszyscy, a zwłaszcza narodowsy powinni uświadomić sobie co to jest naród. naród to są pokolenia przeszłe i przyszłe, duch , kultura krew i sidziby. my jesteśmy tylko polskim społeczeństwem, małym ogniwem w drodze od dziedzictwa do przyszłości i chwały i posłannictwa narodu
 • @nobody44 21:32:19
  z tego punktu widzenia przekładanie zapałek na mapie przez bandytę nie ma żadnego znaczenia
 • @ninanonimowa 20:58:29
  http://www.youtube.com/watch?v=2uor6b-oHZo
 • @nobody44 20:21:53
  "więc tak kombinuję , że czegoś się ''dotkłem'', co ''nie nada''"

  Zacząłeś zagrażać interesom Rosji i samego Władimira Władimirowicza.

  Teraz chyba wszystko jasne, prawda ?
 • @nobody44 21:26:19
  --póki co !! Polska NIE JEST SUWERENNYM krajem !! - i NIE ! w jej interesie byłby dzisiaj -spór !! z naszymi sąsiadami a naszymi BRAĆMI SŁOWIANAMI o cokolwiek !! nie mówiąc już o granicach !!
  ---stwierdzam ,że jest Pan !! NIEBEZPIECZNYM PROWOKATOREM -dalszą dyskusję z Panem uważam za bezprzedmiotową !
  -------------------------NIE KUPUJĘ ! tej prowokacji -ŻEGNAM
 • @ninanonimowa 21:39:58
  polska nigdy nie będzie suwerennym państwem, jeżeli tak będzie traktowała swoje ziemie i ludzi, którzy oddali za nią życie. jeżeli będzie takim krajem, to nie zasługuje na niepodległość i nie tylko na niepodległość. ''jeżeli zapomnę o nich , ty boże na niebie zapomnij o mnie''
 • @SpiritoLibero 21:37:58
  nie zamierzam zagrażać interesom rosji. no chyba, że jej interesem jest nieistnienie mojego kraju
 • @ninanonimowa 21:39:58
  do usług łaskawej pani
 • @SpiritoLibero 21:37:58
  to może wstawiłbyś się za mną do władimira władimirowicza? powiedz, że ja tak tylko żartowałem
 • @nobody44 22:58:26
  Dobra, zobaczę co się da zrobić :)
 • @SpiritoLibero 23:02:27
  będę zobowiązany. a słyszałeś , że władimir władimirowicz wypuścił się w młodości w świat niczym adaś michnik? miał koło 17 lat bodajże i pojechał na wycieczkę do izraela. gdzieś o tym czytałem parę lat temu
 • @SpiritoLibero 23:02:27
  ale oczywiście jak to nie jest istotne to już o tym zapominam. już zapomniałem. słowo. umnie słowo droższe pieniędzy
 • Oj Muni, Muni...
  Litwini (u których antypolski szowinizm jest chyba głównym zwornikiem tożsamości narodowej), Białorusini (którzy mają silniejszą armię, a za kilka lat będą zamożniejsi od nas) oraz zachodni Ukraińcy wychowani na kulcie rzezi wołyńskiej o niczym innym nie marzą, tylko o tym, żeby zostać "przygarniętymi" przez III RP (która sama została "przygarnięta" przez obce państwo - UE). Zamiast walczyć o oswobodzenie się z kajdan zachodniego syjonizmu i globalizmu, Muni proponuje "przygarnianie" Rusinów, czyli palenie sobie jedynej drogi ucieczki z Zachodu.
  Trzeba się dogadać z grupą BRICS i wiać z UE i z NATO, a nie jątrzyć u wschodnich sąsiadów.
 • @powiew świeżości 00:06:20
  pkb polandii: 514 mld $, pkb białorusi:63 mld $
 • @nobody44; powiew ś... 00:59:11
  i ten "wielki wzrost" gospodarczy Białorusi sięgający 8-10% nigdy nie dogoni naszych 3% :)) A przecież to takie proste, prawda? Jakim cudem ludzie nie widzą tych śmiesznych manipulacji procentami?
  Jeszcze raz mówię, "powiewowi i innym", dzisiaj Litwinom wydaje się, że są mocni, bo zrywają staruszkom tabliczki z domów, Ukraińcom wydaje się, że są pępkiem świata, bo kiedyś wymordowali sąsiadów i NIC im nikt nie zrobił. Białorusini, z braku jakiejkolwiek historii kultury kombinują jak by tu nie zawłaszczyć Mickiewicza, czy Moniuszkę...
  My ich możemy przygarnąć, co nie znaczy, że będziemy się pytać o łaskę.
  Jak pier*olnie na wschodzie pożoga, to się sami ze strachu zgłoszą. W końcu, nawet do "ludzi z bagien" dojdzie to, że w obliczu wojny lepiej być w NATO. Oni, nie mają niczego do zaoferowania dla nas, my możemy wrócić na swoje i ich "nie wyrzucić", to już nieźle. A czy Rosja uwikłana w utrzymywanie rozpadającego się kraju, z wojnami wewnętrznymi, które zagrożą kopalniom ZŁOTA, i ROPIE, będzie się pieprzyć w zabawy z jakimś kołchoźnikiem? Wyrzucą go jak zgniłe jajo. Ukraina? Oby utrzymać DOnbas, zachód... tam nic nie ma, niec sobie Polaczki wezmą na jakiś czas. Tak będzie myślał Iwan, jak mu się zagotuje. A na pewno tak będzie.
 • @Muni 02:20:14
  jakie 8-10%? żartujesz? rząd prognozował 8,5%, ale zrobił w 2013 ok 1%, a na 2014 bś prognozuje 1,5%. przy tym: inflacja wynosi 15% rocznie i tak ma się utrzymywać w najbliższych latach. a w tym roku tow lukaszanka skądś musi wytrzasnąć 8 mld $ na spłatę ddługów. to tak, jakby w polsce brakło nagle 32 mld$. na spłatę długów. CUDNY RAJ NIE MA CO.czyjaś propaganda chyba się skompromitowała?
 • @Muni 02:20:14
  jak partia mówi,że zrobi, to...mówi.
 • @Muni 02:20:14
  czym my się mamy przejmować? ponad 60 lat jesteśmy tresowani pedagogiką wstydu. przecież my wrócimy na swoje. dlaczego mielibyśmy mieć jakieś skrupuły? tak myślę nad tym i myślę... a czego my do cholery mielibyśmy się wstydzić??? że nam ktoś ukradł naszą własność? że nam wymordował naszych krewnych, powywoził? nasze kresy nasza krew. NAD JEDNĄ RZECZĄ WARTO się zastanowić. co to za polityka , której istotą jest podkulanie ogona? kundla polityka! lwów kiedyś obroniły dzieci. a dziś dorośli, uważający się za polityków, i to POLSKICH w dodatku. i jeszcze NARODOWYCH!!! w dodatku, boją się o lwowie pomyśleć. mówią: bo zaszły zmiany. a na ziemiach zachodnich to zmiany nie zaszły? 700 były niemieckie. pod polską były tylko 300 lat. a prusy wschodnie nie były polskie nigdy. to dlaczego je mamy? zaszły , jeszcze jakie , zmiany! przez 700 lat. a jednak uważamy za polskie coś, co ponad 2/3 czasu nie było z polską związane. a nasze kresy są nasze 600 lat. a ziemia lwowska - grody czerwieńskie ponad tysiąc lat. gdybym ja był politykiem , to bym po nocach nie spał tylko obmyślał jak do lwowa wrócić. ale może ja kocham moją ojczyznę a politycy kochają siębie samych i poczucie własnej mądrości i bystrości w mgławicowo- galaktycznych roztrząsaniach globalistyczno syjońsko religiozoficznych. ja p.....e. a przeciaż największym beneficjentem naszych rewindykacji byłaby rosja, bo by przy ich okazji raz na zawsze zrobiła porządek z ukrainą. tylko coś mi się wydaje, że na tym etapie myśleć o lwowie ''nie nada''. ale jak się rosji zacznie palić pod tyłkiem to wtedy przyjdzie przyzwolenie. i myślenie o lwowie stanie się dozwolone. dla mnie kryterium czy ktoś jest politykiem czy nie jest problem lwowa i królewca. jak chce te ważne problemy rozwiązać. jeżeli nie ma pomysłu, albo nie rozumie tych problemów, to nie jest żadnym politykiem, tylko gawędziarzem, nieszkodliwym fantastą.
 • ---------LECHICI -SŁOWIANIE i niemiecko /rzymska historii Polski
  http://www.youtube.com/watch?v=pAtQiHZt0_o
 • @ninanonimowa 14:15:18
  http://www.primus.com.pl/gim/galeria/udir_45/europa_9w.jpg to jest europa w drugiej połowie 9 wieku. nie ma żadnego państwa polskiego, tylko plemiona. jest państwo wielkomorawskie zawierające plemiona śląskie i małopolskie
 • @ninanonimowa 14:15:18
  państwo wielkomorawskie rozpadło się w pierwszej dekadzie X w. co dopiero stworzyło warunki do integracji plemion lechickich i powstania przed połową Xw. zaczątka państwa piastów.
 • @ninanonimowa 14:15:18
  ruś to było państwo wikingów. dlaczego lechici mieliby się podparządkować wikingom władającym słowianami wschodnimi? plemiona lechickie opierały się agresji wikingów. piastowie stworzyli własne państwo słowiańskie, w przeciwieństwie do rusi, która została podbita przez wikingów.
 • @ninanonimowa 14:15:18
  wikingowie władający rusią - waregowie, to był lud właściwie germański. służyli oni w drużynie pierwszych piastów. mieszko ich wykorzystywał, a plemiona wschodnio słowiańskie były przez nich podbijane. taka jest różnica. pierwsza dynastia ruska - rurykowicze- to dynastia waregów rządząca podbitymi plemionami słowian wschodnich
 • @ninanonimowa 14:15:18
  gdybyśmy się chcieli łączyć z plemionami wschodnio-słowiańskimi, to musielibyśmy służyć waregom tak jak oni. ale my już wtedy byliśmy na to zbyt ''pańscy'', zbyt wojowniczy, honorowi
 • @ninanonimowa 14:15:18
  w przeciwieństwie do słowian wschodnich, którzy najpierw podlegali chazarom, potem waregom, potem mongołom, potem litwinom....potem nam, aż do czasów całkiem nowożytnych. krótko podlegali słowiańskiej dynastii romanowych, a od rewolucji znów chazarom. to są plemiona niewolnicze, ta cała ruś
 • @nobody44 15:48:39
  http://treborok.wordpress.com/widoczne-i-ukryte-ludobojstwo-lewaszow/
 • @ninanonimowa 16:23:01
  ''ziemie ruskie opustoszały'' - to są ruskie bajki. dlaczego u nas nie opustoszały po chrzcie? a my byliśmy bardziej hardzi. historia rusi to historia niewolnictwa. cała historia pod butem. taka podła natura, taka mentalność. podczas gdy my graniczyliśmy blisko z wikingami i byliśmy z nimi równi. a też były u nas szlaki handlowe, a jednak nas nie podbili. rusinów było 5-7 razy więcej. i byliśmy też partnerami dla niemieckich cesarzy. dugin zachwyca się niewolą tatarsko-mongolską, a ta niewola szczególnie utrwaliła w rusinach najgorsze cechy: zawiść, mściwość, przebiegłość, zdradzieckość, służalczość, fałszywość, zasadę ''cel uświęca środki ''. gdzie tu pokrewięństwo słowiańskie? w 11w. zrobili nam pierwszą czystkę etniczną, kiedy byliśmy w kryzysie, na zasadzie ''nóż w plecy''. wymordowali część ludności grodów czerwieńskich, resztę wysiedlili na ruś, a zdobyte terytorium zasiedlili rusinami. to jest ziemia lwowsko-przemyska. ich charakter dobrze okazuje film, który ma wyrażać ich tożsamość. jest to film zakłamujący historię, prznieknięty nienawiścią do nas jako nosicieli cywilizacji ludzi wolnych, szkalujący nasz etos rycerski, naszą husarię. film przeniknięty głupawym symbolizmem. jednorożec pasuje do nich jak świni parasol. a to jest symbol monarchii i szlachetności, zawarty np. w herbie wlk. brytanii(tam też nie pasuje). a przecież w XVII w. gdyby poszli pod nasze skrzydła zostaliby wyniesieni do naszych herbów, przestaliby być niewolnikami. ale oni nie potrafią żyć w wolności. muszą mieć nad sobą bat, co jasno wynika choćby z tekstów dugina. dmowski postawił na rosję nie dlatego, że chciał jakiejś jedności słowiańskiej, tylko myślał, że rosja wygra wojnę i przyłączy ziemie pruskie, a wtedy żywioł polski dostanie jakąś autonomię. ale autonomia w rosji może być tylko na krótko, bo oni nieumieją żtyć w wolności. tam nigdy nie będzie jakichś rządów republikańskich. w polsce była szlachta ruska. byli książeta ruscy. bez przeszkód mogli wyznawać prawosławie. w rosji odwrotna sytuacja jest na dłuższą metę niemożliwa. oni nigdy nie doświadczyli wolności , personalizmu i tego nie rozumieją. oni się do wolności nie nadają. więc pora przestać z tym pokrewieństwem. jesteśmy z tej samej rasy. ale rasizm nie jest żadną podstawą. ten film to 1612.http://www.youtube.com/watch?v=5CFTDV9GIb4
 • @ninanonimowa 16:23:01
  http://bialczynski.wordpress.com/2013/09/17/jeszcze-o-niesamowitej-slowianszczyznie-tajemnicy-i-mistyfikacji/
 • @ninanonimowa 14:15:18
  w tym filmie głownym bohaterem jest ruski everyman i młody tatar - bardzo sympatycznie przedstawiony- pozostałość niewoli tatarskiej, którą tak lubią
 • @Eugeniusz Sendecki 08:42:22
  No chyba nie.
  Religijność i "chodzenie do kościoła co niedziele" nie ma nic z postawą propolską. Większość ludzi w kościołach to po prostu Polacy apolonistyczni,
  tak jak większość społeczeństwa.
  Propolskimi Polakami są osoby, których nie omamiła telewizja i którzy myślą o Polsce i jej przyszłości.
 • @Fazek 17:53:00
  ''Religijność i "chodzenie do kościoła co niedziele" nie ma nic z postawą propolską.'' no jasne, postawa propolska jest poza kk. palikot myśli tak samo, oprócz tego urban, michnik i wszyscy inni znawcy polskości
 • @ninanonimowa 14:15:18
  pokazanie takiej mapy rzekomo z 814 r. na tym filmie jest manipulacją. widać tem królestwo awarów, a raczej kaganat awarów, który właśnie na początku 9 wieku się rozpadł i zaraz po tym powstało państwo wielkomorawskie, które w 822 przyjęło chrzest właśnie od franków. a więc ten gość celowo ukrywa ten fakt, skoro opiera się na żródłach frankijskich, bo tak mu pasuje, żeby stworzyć iluzje, że ten niebieski obszar ponad awarami to jakieś jednolite państwo lechickie. kłamstwo. to jest obszar ludów, osobnych plemion, na którym częściowo było krótko po awarach państwo wielkomorawskie. i na temat państwa wielkomorawskiego są żródła, które mówią,że to państwo graniczy z plemionami lechickimi. w 862 powstało pierwsze księstwo ruskie - nowogród a w 882 powstało księstwo kijowskie. państwo piastów tworzyło się od lat 30-tych 10 wieku. nie mamy czego żałować. wcześniej główną gałęzią gospodarki na tym terenie był handel niewolnikami słowiańskimi kierowanymi do potężnych państw muzułmańskich. praga była wielkim ośrodkiem handlu tymi niewolnikami. prawdopodobnie kacykowie słowiańscy sprzedawali swój lud handlarzom niewolników. powstanie państwa piastów wiąże się z upadkiem handlu niewolnikami słowiańskimi. z powstaniem państwa piastów od razu pojawia się wielka liczba grodów obronnych w wielkopolsce. wygląda na to ,że służyły one obronie przed przemysłem handlu niewolnikami. taka mogła być geneza powstania naszego państwa: obrona wolności
 • @ninanonimowa 14:15:18
  JEST JESZCZE JEDNA RZECZ: NA MOJEJ MAPIE IDAĆ RYRAŻNIE, ŻE RUŚ KIJOWSKA NIE OBEJMUJE OBSZARU WOKÓŁ PÓŻNIEJSZEGO LWOWA - LECHICKICH GRODÓW CZERWIEŃSKICH
 • @nobody44 22:53:02
  WIDAĆ WYRAŻNIE ma być
 • @nobody44 22:53:54
  --- moje polskie serce :)) WIDZI ! to czego Ty nie chcesz widzieć !! dlaczego ?? nie chcesz ?? być dumnym z swojej WIELKIEJ !! Ojczyzny ?
  ------jesteś na NIE
  ------bądz na TAK -szukaj :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej